Kupowanie książek

Standardowy

Kupowanie książek to dla wielu osób, także dla mnie coś niezwykle przyjemnego. Perspektywa ciekawej lub pouczającej i interesującej lektury kusi pięknymi okładkami z księgarnianych półek. Po przeczytaniu jednak, część najciekawszych książek trafia na półki, ale części chcemy się pozbyć. Zwykle to te, które nie przypadły nam do gustu i wiemy że nie będziemy chcieli czytać ich kolejny raz. Wtedy idziemy do antykwariatu lub jeśli jesteśmy bardziej leniwi, szukamy w google skup książek z dojazdem. I tak się pozbywamy książek, które nie były dla nas niczym przełomowym, ani przyjemnym. Ale sporo książek wywiera na nas duże wrażenie.

Jakie to tytuły wywarły na mnie największe wrażenie, że nie pozwoliłem żeby trafiły do antykwariatu lub na skup książek? Jeśli miałbym wymienić pierwszy z brzegu tytuł, to na pewno będzie to 22 paragraf Josepha Hellera. Jest to dzieło, które śmiało można zakwalifikować do literatury pacyfistycznej – główny bohater za wszelką cenę, chce się wyrwać z wojny i wrócić do kraju. Jednak oprócz ducha pacyfizmu, przede wszystkim czytelnik zwraca uwagę na niesamowite poczucie humoru autora. Mimo przykrych zdarzeń m.in. śmierci przyjaciół głównego bohatera, żartobliwe opisy tych sytuacji sprawiają, że całość nie przytłacza czytelnika. Możliwe, że przez to nie odczuwamy tak przykrości, które zsyła na ludzi wojna. Jednak każdy inteligentny człowiek, oprócz rozśmieszających do łez fragmentów, znajdzie coś co pobudzi go do refleksji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>